Kalbim Bu Asrın Dengi Değil

Huzeyfe Mücahit Osmanoğlu’nun usta kaleminden ortaya çıkan bu eser kısa sürede okurları tarafından beğeni kazanmış ve kısa sürede çok okunanlar listesine girmeyi başarmıştır. 2019 yılında raflarda yerini alan eser daha çok dini içeriklere sahip olup insanlığı eleştirir niteliktedir. Özellikle tüm bu şehir karmaşasından ve yaşantıdan sıkılmış olan insanlar için bir mağara tasvir eden yazar aslında Hira mağarasını çağırmıştır.

Okurlarına yaslayacak bir omuz sunan yazar sade üslubu ile de herkesin kolaylıkla anlayıp anlamlar çıkarabileceği bir eser ortaya koymuştur. Onun bu kitaba bakış açısını rahatlıkla sade anlatımından anlayabiliyorsunuz. Kalbim Bu Asrın Dengi Değil kitap özeti adından da anlaşılacağı üzere yazarın bir hezeyanıdır.

Kalbim Bu Asrın Dengi Değil Kitap Özeti

Yazar bu kitabında aslında bu devre ve yaşam tarzına kendini uygun bulmamakta, geçmişte Peygamber efendimizin yaşadığı dönemlere gitmek istediğini vurgulamıştır. Tamamen o dönemleri ele alarak günümüzü eleştiren yazar, okurlarından da olumlu dönütler elde etmiştir. Bu eser aslında günümüzde yaşayan insanoğlunun yüreğine seslenir niteliktedir. Günümüz insanının yaşam tarzını ele alan yazar bireysellikten de çok iyi bir üslup ile bahsetmiştir.

Kalbim Bu Asrın Dengi Değil kitap özeti geçmişe duyulan özlemi ele alır, Sürekli olarak kendi içinde bir özlem çeken yazar, geçmiş ile günümüzü karşılaştıran benzetmelere sık sık yer vermiştir. Yazar bu kitabı ile aslında kendi gibi hissedenlere bir kapı açmış, yaslanacak bir duvar vadetmiştir.